AMM Robot

Precyzyjne roboty do paletyzacji

Ekonomiczne przygotowywanie towarów do transportu ma znaczący wpływ na finanse firmy. W naszej ofercie dostępna jest szeroka gama robotów Fanuc, dzięki którym możliwa jest paletyzacja robotem. Proponowane rozwiązania pozwalają na zaoferowanie naszym Klientom stanowisk i linii do automatycznego pakowania niemalże każdego produktu. Roboty paletyzujące sprawiają, że przygotowanie transportu staje się nie tylko szybsze, ale przede wszystkim bardziej precyzyjne i bezpieczne.

Poniżej prezentujemy przykładowe paletyzatory, które umożliwiają układanie na paletach produktów zapakowanych w kartony i worki. Roboty paletyzujące zawsze są wyposażone w odpowiedni chwytak dostosowany do parametrów przenoszonego przedmiotu. Wszystkie nasze roboty paletyzujące wyróżniają się dokładnością i powtarzalnością, dzięki którym towary przygotowane do transportu zajmują mniej miejsca i ograniczają koszty magazynowania.

Roboty do magazynów – lepsza wydajność pracy

Każde przedsiębiorstwo dąży do maksymalizacji efektywności i idących za tym zysków. W związku z tym, szczególnie dla produkcji, wyjątkowo korzystny może okazać się robot do zbijania palet. Dzięki takiej automatyzacji uda się zwiększyć wydajność i znacząco odciążyć pracowników. Dostarczane przez nas roboty do automatyzacji magazynu dopasowywane są do indywidualnych potrzeb firm. Inne będą przydatne w firmie przewozowej, inne natomiast w fabryce specjalizującej się branży spożywczej. Największe zapotrzebowanie jest na roboty do paletyzacji. Układanie towarów na paletach, a także przenoszenie wymaga odpowiedniego sprzętu i obsługi.

Szeroki zakres prac robotów do paletyzacji

Przenoszenie ciężkich paczek, czy produktów o nieregularnym kształcie przez pracowników z jednego punktu do drugiego to wyzwanie mocno obciążające kręgosłup. Automatyzacja tego procesu to jedna z lepszych decyzji, jakie może podjąć firma. Roboty do paletyzacji mogą pracować niemalże bez przerwy, są szybkie i precyzyjne. Co więcej, przenoszenie bardzo ciężkich ładunków nie sprawia im żadnych kłopotów. Dzięki temu można oddelegować pracowników do lżejszych i bezpieczniejszych dla zdrowia prac. Jeśli chodzi o roboty, paletyzacja obejmuje zarówno sortowanie produktów, tworzenie układów warstw na paletach, opcjonalne etykietowanie, jak i owijanie folią stabilizującą. Inwestycja w nie to dobry krok ku zwiększeniu rentowności firmy.