AMM Robot

Stanowisko tor z dwoma robotami spawalniczymi Fanuc

Stanowisko z dwoma robotami spawalniczymi Fanuc, modele Arc Mate 100iC/8L oraz M20iA/20M, poruszającymi się po torowisku na wspólnym wózku. Zakres przesuwu roboczego torowiska wynosi 7500,00 mm. Roboty realizują proces spawania na dwóch stacjach roboczych wyposażonych w pozycjonery dwuosiowe Fanuc. Każdy z pozycjonerów dodatkowo posiada podparcie w postaci osi biernych – koników. Obie stacje pozwalają na pracę jednoosiową lub dwuosiową w zależności od rodzaju spawanego detalu.  Udźwig całkowity 1 stacji (detal z przyrządem) wynosi 500 kg.

Robot Fanuc M20iA/20M pełni dwie funkcje: robota spawalniczego oraz robota podającego detale. Możliwe jest to dzięki wyposażeniu go w dodatkowy system szybkiej wymiany narzędzia marki Schunk.  Zamiana palnika na chwytak do pobierania detali z podajnika odbywa się w sposób automatyczny.

W stanowisku zastosowano dwa źródła prądu spawalniczego marki Fronius TPSi 500 PULSE. Robot Arc Mate 100iC/8L dodatkowo może spawać stosując technologię Fronius CMT (Cold Metal Transfer), która charakteryzuje się niskim poziomem oddawanego ciepła, znikomą ilością odprysków oraz dużą prędkością spawania.

Dla zachowania najwyższych standardów bezpieczeństwa stanowisko wyposażone jest w ogrodzenie bezpieczeństwa szwedzkiego producenta – firmy TROAX oraz zabezpieczone barierami fotoelektrycznymi Balluff od strony załadunku detalu.