AMM Robot

ZROBOTYZOWANA OBSŁUGA CNC

Wykorzystanie w produkcji tokarek, frezarek lub innych urządzeń z zakresu obróbki materiałów zapewnia precyzyjne wytwarzanie nawet najbardziej skomplikowanych kształtów. Robotyzacja obsługi maszyn CNC przyczynia się do wzrostu efektywności oraz jakości wykonanych produktów. Nasza firma projektuje i integruje zrobotyzowane stanowiska do obsługi różnego rodzaju pras, a także obrabiarek. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży jesteśmy w stanie dostarczać Klientom rozwiązania dostosowane do profilu ich produkcji. Automatyzacja maszyn CNC może znacząco pomóc w zwiększeniu precyzji, a także efektywności firmy. Zajmujemy się również serwisowaniem i naprawami pogwarancyjnymi.

Bezpieczna obsługa CNC

Obsługa CNC bywa niebezpieczna, dlatego szczególny nacisk w swoich projektach kładziemy na różnego rodzaju zabezpieczenia softwarowe i mechaniczne. Dzięki temu możemy zapewnić operatorom wysoki poziom bezpieczeństwa oraz usprawnić proces produkcji. Automatyzacja obróbki CNC to nie tylko szansa na zwiększenie wydajności firmy, ale także ułatwienie dla pracowników. Oferowane przez nas stanowiska zawsze wyposażone są w certyfikowane ogrodzenie bezpieczeństwa, dlatego obsługa maszyn CNC nie zagraża zdrowiu ani życiu operatorów. W konstrukcji znajdują się także nadzorowane drzwi serwisowe, które umożliwiają dostęp do maszyny. Stanowiska mogą być również wyposażone w bariery fotoelektryczne, zabezpieczające przed nieautoryzowanym wejściem do strefy pracy robota.

Zalety zautomatyzowanej obróbki CNC

Nasza firma zajmuje się nie tylko projektowaniem i tworzeniem rozwiązań, ale oferuje również pomoc w ich wdrożeniu. Każdy robot do obsługi maszyn CNC jest wyposażony w intuicyjne systemy sterowania, które przyczyniają się do wzrostu ergonomiczności pracy operatorów. Czego można oczekiwać od tego typu urządzeń? Zautomatyzowana obróbka CNC ma wiele zalet. Dzięki niej zwiększa się wydajność procesów, a także precyzyjność, co pozwala na wykluczenie konkurencji. Oprócz tego nowoczesne urządzenia pozwalają na minimalizację kosztów, z uwagi na niewielkie ryzyko błędów. Mniejsze ilości odpadów przekładają się do redukcji wydatków na surowce.

Robotyzacja CNC – szansa na rozwój

W zależności od przeznaczenia specjalistyczne urządzenia skrawające mogą wykonywać zarówno frezowanie, wiercenie, gwintowanie, jak i toczenie. Każdy oferowany przez nas robot do obsługi obrabiarek CNC umożliwia poddawanie detali do obróbki z niewiarygodną dokładnością. Robotyzacja obróbki CNC przekłada się zwiększenie produktywności, a także skrócenie cyklu produkcji. W tym samym czasie uda się wykonać o wiele więcej, niż jest to możliwe tradycyjnymi metodami. Nowoczesne urządzenia mogą pracować nawet na wymagających materiałach, np. metalu, drewnie czy tworzywach sztucznych. Robotyzacja CNC to szansa na rozwój oraz zwiększenie rentowności. Nie czekaj, zainwestuj.