AMM Robot

Stanowisko wyspa z robotami Fanuc AM120iC/12L

Stanowisko z dwoma robotami spawalniczymi Fanuc Arc Mate 120iC/12L, umiejscowionymi w punkcie centralnym pomiędzy dwoma  pozycjonerami  dwuosiowymi typu U, ustawionymi równolegle do siebie. Konstrukcja prezentowanych pozycjonerów charakteryzuje się tym, że pomiędzy głównąa osią i jej konikiem znajduje się rama z dodatkowym pozycjonerem 1 osiowym. Osie pozycjonerów napędzane są  serwomotorami Fanuc, czyli dla całego systemu są one dodatkowymi osiami robota. Umożliwia to pełną synchronizację ruchów robota z ruchami pozycjonera.

W stanowisku zastosowano wysokiej klasy źródła prądu spawalniczego marki Fronius, model TPSi 500 PULS oraz laserowe głowice śledzące Abicor Binzel TH6D CF.

Głowica laserowa służy do optycznego śledzenia i korekty toru spawania w czasie rzeczywistym w zrobotyzowanych procesach spawania. Głowica wyszukuje złącze w momencie dojazdu robota do detalu oraz koryguje tor spawania w czasie rzeczywistym podczas spawania.

Nasze stanowiska zawsze budowane są z zachowaniem przepisów i norm bezpieczeństwa, dlatego każda cela spawalnicza ogrodzona jest bezkonkurencyjnymi panelami firmy TROAX oraz zabezpieczone fotokomórkami  marki Balluff od strony załadunku elementów obrabianych.